Лестър постигна едва втора победа като гост и изхвърли Евертън от ФА Къп

Лестър успя да стигне до обрат и победа с 2:1 над Евертън на "Гудисън Парк" в двубой от третия кръг на Купата на Англия. Всичките попадения в този двубой паднаха след почивката. В 63-ата минута Ромелу Лукаку изведе "карамелите" напред, но Ахмед Муса (66', 71') направи пълен обрат с два гола в рамките на пет минути. Това е едва втората победа за "лисиците" като гост през този сезон. Първата беше при визитата на Брюж в Шампионската лига.

Преди двубоя новото попълнение на Евертън Адемола Луукман бе представено на феновете на отбора.

Домакините поведоха заслужено в 63-ата минута, когато Деулофеу, който се появи на почивката и раздвижи доста играта на Евертън, премина покрай Бен Чилуел и върна към Лукаку. Белгиецът стреля отблизо - 1:0. Само три минути след това удар на Муса срещна гредата, но след това нападателят довкара топката за 1:1. В 71-вата минута Муса реализира втория си гол, след като бе намерен брилянтно от Дринкуотър, а след това се справи и с Роблес.

До края Шмайхел спаси опасен удар на Миралас, но домакините, които стигнаха до полуфиналите на надпреварата през миналия сезон, така и не успяха да се доберат до преиграване.