Реал победи ЦСКА (М) и заплете интригата в Евролигата (видео)

Реал (Мадрид) задълбочи кризата в ЦСКА (Москва), печелейки битката между шампионите от последните две издания на Евролигата. “Белите” се справиха с руския колос и настоящ европейски шампион с 95:85 за радост на повече от 11 хиляди фенове по трибуните в испанската столица и нанесоха трето поредно поражение на селекцията на треньора Димитрис Итудис - нещо, което не се е случвало на “червените” от шест години насам.

Серхио Йул поведе домакините с 24 точки и 6 асистенции. Гардът вкара и 4 тройки от 11 опита, докато Йонас Мачюлис завърши с 20 точки и 4/6 от същата дистанция. Антъни Рандълф и Густаво Айон вкараха по 14 точки, но мексиканецът бе изключително ефективен с 4 асистенции, 4 отнети топки, 3 борби и 1 блокиран изстрел.

Три минути преди финалната сирена резултатът бе 87:85 в полза на Реал, а точно тогава Йул взе нещата в свои ръце и първо вкара тройка, а след това добави още три точки, комбинирайки успешно поднасяне и наказателен удар, с което реши нещата в полза на своя тим, а гостите така и не намериха пътя към коша до края.

Обичайните заподозрени бяха най-резултатни за гостите. Нандо Де Коло вкара 18 точки, но при стрелба 5/13 от игра, а освен това не записа нито една асистенция. Милош Теодосич добави 13, както и 5 завършващи подавания, но направи и 5 грешки.

Победата на испанците направи ситуацията в редовния сезон на надпреварата още по-интересна. Въпреки загубата ЦСКА остава на върха в класирането с 12 победи и 4 загуби, но Реал се нарежда точно зад тях с 11-5, а Баскония и Олимпиакос, които са на трето и четвърто място също имат такъв актив.