Еспаньол и Ла Коруня поделиха точките (видео)

Отборите на Еспаньол и Депортиво Ла Коруня завършиха 1:1 в първи мач от 17-ия кръг на испанското първенство. Селсо Борхес даде преднина на гостите от Галисия в 59-ата минута, но много скоро Жерард Морено изравни. В края на двубоя Хуанфран от Ла Коруня получи червен картон, но това не се оказа фатално за тима му, който си тръгна с ценна точка от Барселона.

Първото полувреме бе сравнително скучно, а малкото интересни моменти бяха пред вратата на гостите. В 49-ата минута те бяха близо до гола след мощен удар на Борхес, но за жалост на костариканеца топката се отби от напречната греда. Хосе Мануел Хурадо пък можеше да даде аванс на Еспаньол, но Пжемислав Титон изби в корнер.
В 59-ата минута Емре Чолак центрира на главата на Селсо Борхес и той не пропусна. Не след дълго обаче Сидней се подхлъзна в наказателното поле и подари топката на Жерард Морено, а за него не бе трудно да изравни.

В класирането Еспаньол е на 9-о място с 23 точки, а Ла Коруня заема 15-ата позиция с актив от 17 точки.