Реал Сосиедад подчини Виляреал, "жълтите" запазиха шансове (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви с 3:1 гостуващия Виляреал в първа среща от 1/8-финалите за Купата на краля. Вилиан Жозе (17), Карлос Вела (32) и Микел Оярсабал (73) дадоха солиден аванс на "чури урдин". В 77-ата Ману Тригерос запази част от интригата за реванша.

Домакините започнаха по-активно срещата и по-често атакуваха. "Жълтите" на Фран Ескриба се пропукаха след две грешки в отбрана. В 17-ата минута Вилиан Жозе се измъкна от опеката на защитата и сам срещу вратаря копна технично към далечната греда - 1:0.

В 32-ата зрителите на "Аноета" видяха куриозен гол. Хосе Анхел изрита топката нависоко в опит да изчисти. Кълбото се озова между вратаря Серхио Асенхо и Марио Гаспар, десният бек залегна, но въпреки това топката се удари в неговото рамо, залъгвайки вратаря. Карлос Вела реализира с лекота на празна врата.

И след почивката тимът на Еусебио Сакристан игра по-остро в нападение. В 54-ата минута Алваро Гонсалес прекъсна опасна комбинация между Давид Сурутуса и Микел Оярсабал. В 61-ата Матео Мусакио изчисти насигурно в корнер с шпагат пред погледа на дебнещия Оярсабал. В 63-ата Асенхо изби коварен удар с глава на Вилиан Жозе, като топката тупна се насочи към горния ъгъл. В 73-ата Оярсабал надигра Мусакио и сам срещу вратаря отбеляза с красиво насочване - 3:0.

В 77-ата Ману Тригерос върна един гол с брилянтно изпълнение. Халфът изстреля топката от 33 метра и я прати над вратаря с удар в сглобката - 3:1. В 81-ата Алешандре Пато беше много близо да отбележи нов гол, но непокрит на втора греда понечи да засече от въздуха с десния крак, а топката беше много по-удобна за левия. В 90-ата играчите на Фран Ескриба поискаха дузпа за игра с ръка, но съдията Клос Гомес не уважи исканията. В 92-ата Мусакио направи грандиозен пропуск, след като от три метра прати топката в аут.

Реваншът е след седмица на "Ел Мадригал".