Тотнъм спря серията на Челси и върна интригата в Премиър лийг (видео + галерия)

Отборът на Тотнъм върна интригата в Премиър лийг, след като победи с 2:0 лидера Челси на "Уайт Харт Лейн" в двубой от 20-ия кръг и не позволи на лондонския си съперник да се отдалечи твърде много от преследвачите.

"Шпорите" също така сложиха край на серията от 13 поредни победи на водения от Антонио Конте тим, като с основна заслуга за това беше Деле Али, който на два пъти с глава порази пазената от Тибо Куртоа врата. Успехът на Тотнъм е заслужен, тъй като тимът игра по-добре през по-голяма част от мача, а вторият гол на Деле Али в 55-ата минута пречупи опитите на гостите да стигнат до обрат в началото на второто полувреме.

С успеха Тотнъм събра 42 точки и дели третото място с Манчестър Сити. Челси остана на върха с 49, а втори е Ливърпул с 44.

Още в петата минута Челси можеше да открие резултата, след като Еден Азар беше изведен зад защитата на Тотнъм с далечно подаване на Неманя Матич. Белгиецът укроти топката, но не успя да нанесе хубав удар с левия си крак.

Тотнъм намери отговор само пет минути по-късно, когато беше направен добър опит Хари Кейн да бъде изведен очи в очи с Куртоа, но вратарят на сините успя да го изпревари за топката.

Играта постепенно се изравни и пренесе в центъра, като двата тима се опитваха да намерят пътя към вратата с многоходови комбинации. В 15-ата минута Тотъм получи право да изпълни фаул отляво на вратата, последва центриране в наказателното поле, но защитата на Челси с общи усилия предотврати опасността.

В 22-ата минута Челси организира чудесна контраатака, но неразбирателство пред вратата между Диего Коща и Педро предотврати опасността. Между двамата дори избухна остър диалог на терена, което можеше да струва скъпо на тима им, тъй като Кристиан Ериксен изненада Куртоа с далечен изстрел, но топката мина встрани от вратата.
Тотнъм - Челси
Играта отново се пренесе в центъра, като двата тима продължиха да се дебнат и за най-малка грешка. В 36-ата минута Челси беше напът да се възползва от разсейване в редиците на Тотнъм, като Азар намери Коща пред наказателното поле, но испанският национал стреля прибързано над вратата.

В 38-ата минута и Тотнъм стигна до сериозна възможност, след като Дайър с глава върна топката в опасна зона близо до вратата, но Куртоа се намеси добре. В 43-ата минута Челси пропиля корнер.

Във втората минута на добавеното време Тотнъм успя да открие резултата, след като Деле Али с глава завърши многоходова атака на тима си и центиране от Ериксен.
Втората част започна с първия точен удар в очертанията на вратата на Тотнъм, отправен от Диего Коща. Импулсът в играта на Челси обаче беше бързо потушен. В 55-ата минута резултатът беше удвоен в полза на Тотнъм. Кристиан Ериксен центрира в наказателното поле, Деле Али се извиси над двама защитници на Челси и от малък ъгъл вкара за 2:0 отново с глава.

Голът сякаш пречупи психически футболистите на Челси след доброто начало на втората част. Това принуди мениджъра Антонио Конте да прибегне пръв до смени, като пусна в игра Вилиан на мястото на Маркос Алонсо, а в края се появи и Сеск Фабрегас. Желаната промяна не дойде, а вместо това сините можеха да получат и трети гол след удар на Ериксен в 77-ата минута.

До края на мача не се случи нищо интересно и така Тотнъм сложи край на феноменалната серия от 13 поредни победи на Челси. "Шпорите" пък записаха пети пореден успех, като в тях отбелязаха 15 гола.