България отнесе Франция с 4:0 в София

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 20 години, който е воден от треньора Димо Тонев, победи Франция с 4:0 гейма (25:20, 26:24, 25:19, 27:25). Мачът беше първа контрола между двата тима и се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Проверките са част от подготовката на двата тима за предстоящите след дни световни квалификации. Втората контрола между България и Франция е днес отново в зала „Христо Ботев“ - от 17:00 часа.

Припомняме, че първият етап от квалификациите за Мондиал 2017 започват на 5 януари. Поради отказване на два от съперниците, съответно Финландия и Австрия, в нашата предварителна Група „В“, която е в Анкара останаха два тима – Турция и България. Така родните „лъвици“ гостуват на домакините на 8 януари.

Франция е в предварителна група „С“ в Румъния, като ще играе с домакините, Холандия и Естония.