Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Измъчен успех на 10 човека от Сити (видео)

Манчестър Сити спечели първия си мач за годината, но не изглеждаше като отбор, способен да се бори за титлата. "Гражданите" победиха Бърнли с 2:1 на "Етихад", въпреки че играха около час с човек по-малко. Фернандиньо получи червен картон в 32-ата минута за грубо влизане срещу Гудмундсон. Гаел Клиши и влезлият на почивката Серхио Агуеро в рамките на четири минути дадоха солиден аванс на домакините. Попадение на Бен Мий в 70-ата минута върна интригата, но това се оказа почетен гол за гостите.

В осмата минута "гражданите" бяха близо до откриване на резултата, но вратарят на гостите Том Хийтън спаси тима си. Той първо се хвърли в краката на Иеанашо, а след това се справи с удар на Стърлинг. Отборът на Гуардиола стигна до още няколко опасности, но ударите към вратата не бяха  много.

След половин час безуспешни опити да вкара гол Сити остана с човек по-малко. В 32-ата минута Фернандиньо влезе много остро в краката на Гудмундсон и получи червен картон. Бразилецът напуска терена по този начин за трети път в последните шест мача, в които участва, след като бе изгонен срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и Челси. Срещу 10 футболисти на домакините Бърнли се  държеше почти равностойно на съперника си, но домакините продължаваха да организират по-опасните атаки, въпреки че го правеха доста по-рядко.

На почивката Гуардиола пусна в игра Агуеро и Давид Силва, което освежи представянето на Сити, но тимът не стигаше до голови положения. В рамките на четири минути обаче "гражданите" си осигуриха солиден аванс. В 58-ата минута диагонален удар на Клиши се озова в мрежата, а малко по-късно Серхио Агуеро направи резултата 2:0. Рахим Стърлинг преодоля защитник на съперника и се просна в наказателното поле, а аржентинецът от много малък ъгъл намери мрежата.

Бърнли се върна в мача 20 минути преди края главно благодарение на неумелите изяви на Клаудио Браво. Вратарят на Манчестър Сити, който изглежда нестабилен в почти всеки мач на тима, изпусна топката при опит да я избие след ъглов удар и Бен Мий я носочи към мрежата, а технологията на голлинията показа, че тя е влязла във вратата.

До края Бърнли се опита да осъществи натиск и с малко късмет можеше да стигне до изравняване. Минута преди края Андре Грей стреля неточно от добра позиция, а в добавеното време Майкъл Кийн стреля и топката за малко да прехвърли Браво, но той се намеси отлично и я изби в ъглов удар.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БЪРНЛИ 2:1