Разочарование за Арсенал в исторически мач за Венгер (видео)

Арсенал завърши 1:1 при гостуването на Уест Бромич в последния мач за годината във Висшата лига. Лондончани поведоха седем минути преди края, когато Алексис Санчес изпълни фаул, топката се отклони в Джеймс Маклийн и се озова в мрежата, а попадението бе записано като автогол. В 89-ата минута Джей Родригес изравни от спорна дузпа. Топката се удари в ръката на Чембърс, но тя бе насочена отблизо и защитникът нямаше какво да направи.

След равенството Арсенал изпревари Тотнъм, който е с мач по-малко, и в момента е пети в класирането, като изостава на 3 точки от четвъртия Ливърпул. УБА остана в зоната на изпадащите, а вече няма победа в 19 поредни шампионатни срещи.

Арсен Венгер изведе "артилеристите" за 811-и път в мач от Висшата лига. С тази среща той изпреварва сър Алекс Фюргюсън по водени мачове в първенството. Французинът е начело на клуба от 21 години или точно от 7750 дни.

Уест Бромич - Арсенал@@@

Уест Бромич не започна двубоя като отбор, който от август не е виждал победа. Още в петата минута удар на Джей Родригес с глава бе спасен от Чех. Секунди по-късно вратарят на лондончани не се намеси добри при една ситуация, но защитата на гостите успя да изчисти. "Артилеристите" отговориха с изстрел на Лаказет, който бе отклонен от бранител и мина встрани от вратата. Алекс Иуоби бе изведен от Алексис Санчес в 13-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле мина над вратата.

Домакините успокоиха играта, като на няколко пъти задаваха въпроси на отбраната сна съперника. Тимът на Венгер пък не успяваше да наложи превъзходство и рядко стигаше до опасни ситуации. Двубоят не предлагаше интересни моменти, но феновете на домакините бяха доволни от раздаването на играчите на УБА. В тима на Арсенал се виждаше липса на идеи, докато тимът на Алън Пардю спазваше тактическите указания и се противопоставяше успешно на лондончани.

След час игра се стигна до най-доброто положение за гол от началото на срещата. Лаказет направи двойно с Иуоби, преодоля двама защитници, освободи си пространство за удар, но Бен Фостър направи добро спасяване. Малко по-късно отново французинът бе в центъра на сибитията. Той успя да отклони подаване на Санчес, но топката мина близо до гредата. Чилиецът също опита удар след пробив отляво, но топката отиде във външната част на мрежата.

След този период с малко повече ситуации пред вратата на домакините мачът се върна към приспивното си темпо преди да се стигне до по-вълнуващите последни десетина минути. В 77-ата минута Джей Родригес стреля, като Чех трябваше да се намесва.

Малко по-късно Арсенал поведе. Доусън повали Алексис малко пред границата на наказателното поле. Чилиецът стреля през стената, топката се отклони в Маклийн и се озова в мрежата. След като най-накрая "артилеристите" пробиха съперника, вече се надяваха на трите точки. Малко преди края обаче Кийрън Гибс навлезе в наказателното поле и опита центриране, топката се отби в ръката на Чембърс и съдията посочи бялата точка. Това бе първата дузпа, отсъдена в полза на Уест Бромич, от септември 2016 г., а Джей Родригес прати топката в средата на вратата и изравни резултата.

УЕСТ БРОМИЧ - АРСЕНАЛ 0:1