Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Ударно завръщане на Дибала

Аржентинският талант на Ювентус Пауло Дибала се завърна ударно в титулярния състав на тима. Десетката на "бианконерите", който през последните три мача в калчото беше резерва, се превърна в герой за шампионите в последната среща за 2017 година. Той донесе победата с 3:1 при гостуването на Верона от 19-ия кръг на Серия "А". 24-годишният футболист се разписа в 71-ата и 78-ата минути, след като преди това Мартин Касарес бе шокирал Войчех Шчесни в 59-ата минута. Френският халф Блес Матюди пък бе дал аванс на гостите още в 6-ата минута.

Така Ювентус постигна първа победа в Серия "А" в дома на този противник от април 2001 година. Последните 16 години играчите на Юве записаха една загуба и три равенства в италианския елит срещу Верона на "Маркантонио Бентегоди", като всеки път допускаха по два гола във вратата си.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Успехът е 15-и за Старата госпожа през този сезон, а отборът остана само на точка от лидера Наполи, който стана зимен първенец с 48 точки. Двата отбора се откъснаха в класирането от Интер, Рома и Лацио, които загубиха точки през последните седмици, като имат съответно седем и шест точки преднина пред "нерадзурите", които се трети на полусезона.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Интересното е, че "бианконерите" започнаха за първи път в ерата Андреа Аниели само с един италианец в титулярния състав. Това бе капитанът Джорджо Киелини. Масимилиано Алегри върна в стартовия тим Пауло Дибала, който последните няколко мача в първенството бе оставен резерва. Аржентинецът си партнираше със сънародника си Гонсало Игуаин и Марио Манджукич.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Наставникът на домакините Фабио Пекия беше подредил своя тим добре, но шампионите стартираха с голямо желание за победа и бързо излязоха напред в резултата. Блес Матюиди бе точен още в 6-ата минута, след като секунди по-рано удар на Игуаин нацели лявата греда. Това бе втори пореден гол за бившия играч на Пари Сен Жермен далеч от Торино, след като отбеляза своето първо попадение за клуба преди две седмици в Болоня (3:0). Вратарят Николас два пъти спря Игуаин с отлични спасявания преди почивката, докато единственият опасен удар на домакините бе на Даниеле Верди, който мина на сантиметри от вратата на Войчех Шчесни.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@На полувремето треньорът на гостите замени Родриго Бентанкур с Федерико Бернардески, тъй като не бе доволен от халфовата линия.
Верона обаче сензационно изравни в 59-ата минута, когато бившият защитник на Юве Мартин Касарес отбеляза красиво попадение и изправи на крака 30 000 по трибуните. Уругваецът се възползва от грешка на Матюиди, стреля от 25 метра и прати топката в десния ъгъл на Старата госпожа за 1:1.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Секунди след това Мойс Кийн имаше добра възможност, но защитата на Ювентус се справи.

Малко по-късно Дибала върна преднината на шампионите в 71-ата минута. Десетката засече с десния крак центриране на Стефан Лихщтайнер, който се контузи при подаването.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Феноменът Дибала от началото на сезона, когато вкара десет гола в първите шест кръга, се завърна. В 78-ата минута 24-годишният нападател преодоля няколко защитници през центъра и матира за втори път Николас, а интересното е, че отново го стори с по-слабия си десен крак. Голът бе 14-и за техничния аржентинец през тази кампания в първенството. Аржентинският национал се размина с хеттрик в 80-ата минута, когато стреля добре от фаул, но вратарят на домакините изби със сетни усилия.

Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@Малко след това гол на Бернардески бе отменен поради засада на Игуаин. Бившият играч на Фиорентина центрира от фаул, топката спря в мрежата, но деветката попречи на стража на домакините да види коженото кълбо.

Въпреки това Ювентус завърши успешно годината, а в първия двубой от калчото през 2018 година отново ще гостува. На 6-и януари "бианконерите" имат визита на Каляри, но преди това на трети януари приемат Торино в четвъртфинален мач за Купата на Италия.
Дибала се завърна ударно за Юве във Верона@@@
Верона остана на предпоследното 19-то място с 13 точки, а в следващия кръг гостува на лидера Наполи.