Рилски спортист излъга пловдивските "студенти"

Отборът на Рилски спортист (Самоков) зарадва феновете си с победа в края на 2017-а година, след като тази вечер момчетата на Людмил Хаджисотиров се наложиха при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 97:89 (28:24; 24:24; 18:23; 27:18) в двубой от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Еван Раванел вкара 29 точки за победителите, Дерек Райт се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 11 асистенции, а Йордан Бозов и Мартин Маринов завършиха съответно с по 17 и 16 точки.

Васил Бачев вкара 19 точки за гостите, а Мартин Дурчев и Седрик Боуен отбелязаха съответно по 18 и 17 точки, като последния овладя и 10 борби.

Двубоят започна отлично за баскетболистите на Рилски спортист, които бяха почти безпогрешни и успяха да се откъснат напред с 21:11 след седем минути игра. До края на периода двата отбора си размениха ролите и гостите от Пловдив успяха да намалят пасива си до четири точки – 24:28, като тази разлика се запаси и до почивката – 48:52.

През третия период играта отново бе изключително равностойна, но този път баскетболистите на Академик Бултекс 99 се възползваха от шансовете си и това им помогна да стигнат до обрат в края на частта – 71:70.

Възпитаниците на Асен Николов започнаха със серия от 9:2 в заключителната четвърт, с което си осигуриха още по-комфортен аванс – 81:72. Последва мигновен отговор от страна на домакините – Раванел, Бозов и Маринчешки бяха точни и малко след средата на периода резултатът отново беше равен -85:85.

В оставащото време домакините от Самоков показаха по-висока концентрация в завършващата фаза, като над всички бе Раванел, който не трепна в решителните моменти и по този начин подсигури победата на Рилски спортист – 97:89.