Суонзи спечели от нищото в мач, който трябваше да загуби (видео)

Последният в класирането до днес тим на Суонзи постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Уотфорд в среща от 21-ия кръг на Премиършип. Успехът е изненадващ, защото почти през целия двубой домакините доминираха над своя съперник. Те водеха с 1:0 до 86-ата минута, но в оставащото време до края уелският състав стигна до обрат след точни изстрели на Джордан Аю и Лусиано Наринг (90’), с което записа първи триумф от пет кръга насам и общо четвърти.

Мачът беше сблъсък между португалски мениджъри в лицето на Марко Силва и Карлос Карвалал, за когото това беше дебют, върна в стартовия състав своя сънародник Ренато Санчес, който заради слаба форма не беше започвал като титуляр от повече от месец насам.

“Стършелите” направиха само една рокада в стартовите си 11 в сравнение с миналия двубой, като Стефано Окака зае мястото на Роберто Перейра.

Суонзи даде вид, че ще може да покаже друго лице и още в 6-ата минута Аю стреля в гредата. Това обаче се оказа само заблуда, защото Уотфорд набързо наложи превъзходство и за гостите пак стана много трудно.
Така в 11-ата минута Андре Карильо откри след удар с глава. По този начин перуанецът стана 14-ият голмайстор на отбора от началото на сезона в Премиършип. Никой друг клуб няма толкова много различни футболисти, които са се разписвали.
В основата на попадението беше Ричарлисон, който с пробивите си по лявото крило беше постоянна заплаха за уелсците.
След почивката положението на терена остана долу-горе същото, като изглеждаше, че вторият гол в полза на Уотфорд е въпрос на време и по този начин всичко ще се реши.
Времето обаче си минаваше, за да се стигне до 86-ата минута. Тогава Аю съумя да изравни от много “тънко” положение за засада, като повторенията показаха, че по-скоро нямаше такава.
Шокът за “Викъридж Роуд” се оказа пълен в последната минута на редовното време, когато Нейтън Дайър шутира силно и Аурелио Гомеш не успя да улови, след което за Нарсинг беше лесно да вкара при добавката за крайното 1:2.
Така Суонзи задмина Уест Бромич и поне не е на дъното, докато Уотфорд е десети с четири поражение в последните си пет срещи за първенство.
Във втория ден на новата година и на двата тима им предстоят много тежки мачове - “стършелите” гостуват на Манчестър Сити, а Суонзи приема Тотнъм.