"Грифоните" измъкнаха точка без Гълъбинов в Торино

Отборът на Торино не успя да победи пред своите тифози за шести път, когато капитанът на тима Андреа Белоти не играе. Както е известно, голмайсторът на "биковете" е контузен и изгледа домакинството с Дженоа от трибуните на стадион "Гранде Торино". Двубоят завърши 0:0, въпреки че играчите на Синиша Михайлович доминираха през всичките 90 минути, но пропуските пред Матия Перин се оказаха решаващи за крайния резултат.

Мбайе Нианг и Яго Фалке бяха най-близко до попадение, но нямаха ден. Българският национал Андреа Гълъбинов прекара всичките 90 минути на пейката, след като Давиде Балардини не го пусна в игра. Дебют за "грифоните" в първенството обаче направи неговият конкурент Джузепе Роси, който се появи на терена през втората част.

Спечелената точка даде възможност на деветкратните шампиони на Италия да дръпнат с една точка на Спал и Кротоне, с които спорят за местата за оставане в елита на Италия.

Торо има 25 точки, а равенството е десето за клуба, който е рекордьор по този показател през сезона. "Биковете" завършват 2017 година на 10-о място, а Дженоа е на 16-о с 18 точки.