Детройт подчини Ню Йорк Рейнджърс след дузпи

Детройт победи у дома Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 след изпълнение на дузпи.

В "Литъл Цезарс Арена" домакините се озоваха в ролята на догонващи на два пъти. Първо, Давив Дешарне даде аванс на "рейнджърите" в края на първата третина, но в средата на втората Андреас Атанасиу изравни за "червените криле".

Вини Летиери изведе Ню Йорк напред в резултата 2:05 минути след началото на заключителния период на редовното време, но с гол на Хенрик Цетерберг Детройт изравни за 2:2 и мачът трябваше да се реши с изпълнение на дузпи.

При тях Франс Нилсен бе точен за Детройт, докато за гостите от Ню Йорк нито един изпълнител не успя да намери път към мрежата на Джими Хауърд, който приключи срещата с 37 спасявания.

Уинипег Джетс продължава със силните си игри през сезона, след като се наложи като домакин с 4:2 над Ню Йорк Айлендърс. Успехът, съчетан със загубата на Нешвил с 2:4 от Минесота, позволи на Уинипег да поведе в Централната дивизия на НХЛ.
Шом Матиас и Блейк Уилър дадоха солиден аванс от 2:0 над канадския тим след първата третина, но през втората Андерс Лий намали за 1:2.
Нови два гола на Кайл Конър и Адам Лаури през третата част обаче доведоха резултата до 4:1, преди Лий да оформи крайното 2:4 с втория си гол в мача.