Французин спечели комбинацията при мъжете в Бормио

Французинът Алекси Пентюро спечели комбинацията от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Бормио (Италия). Той финишира за 2:41.13 минути. Втори остана представителя на домакините Петер Фил с резултат от 2:41.55 минути, който бе лидер след спускането. Трети остана Киетил Янсруд от Норвегия с 2:41.58 минути. Швейцарецът Мауро Кавизел се нареди четвърти с изоставане от 68 стотни от секундата. В генералното класиране за сезона води Марсел Хиршер (Австрия) с 534 точки, пред Хенрик Кристофърсен (Норвегия) с 505 точки и Киетил Янсруд (Норвегия) с 465 точки. Победителят от днешното състезание Алекси Пентюро (Франция) е пети с 387 точки.

Класиране в комбинацията за мъже от СК в Бормио (Италия):

1. Алекси Пентюро (Франция) - 2:41.13 минути (1:50.36 минута в спускането и 50:77 секунди в слалома)
2. Петер Фил (Италия) - 2:41.55 минути (1:49.21 и 52.34)
3. Киетил Янсруд (Норвегия) - 2:41.58 минути (1:49.68 и 51.90)
4. Мауро Кавизел (Швейцария) - 2:41.81 минути (1:49.76 и 52.05)
5. Томас Дресен (Германия) - 2:41.96 минути (1:49.34 и 52.62)
6. Матиас Майер (Австрия) - 2:42.10 минути (1:48.92 и 53.18)