Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Бивш треньор на Левски шокира Лубе и победи шампиона в Италия (видео + снимки)

Бившият треньор на родния Левски (София) Дзузепе Лорицио успя да изведе водения от него тим на Кастелана Гроте до шокираща победа у дома над шампиона Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:2 (15:25, 25:21, 23:25, 25:17, 15:10)  в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на Италия.

Наставникът на шампионите от Лубе Джампаоло Медей даде почивка в тази среща на национална Цветан Соколов, на титулярния разпределител Мика Кристенсън и на контузените до скоро Тейлър Сандър и Драган Станкович.

Без тях машината на Лубе не заработи достатъчно добре. Шампионите водени от Османи Хуанторена поведоха с 1:0 и 2:1 гейма, но домакините стигнаха до пълен обрат и победа с 3:2 след тайбрек.
Джалма Морейра заби 22 точки (2 аса, 56% ефективност в атака, 29% перфектно и 46% позитивно посрещане), а Йоргос Цумакас добави още 17 точки (2 аса, 1 блок, 34% ефективност в атака). Атос Коста Ферера добави 10 точки (3 блока, 78% ефективност в атака) и бе избран за MVP.
Османи Хуанторена игра блестящо за Лубе и заби 24 точки (2 аса, 2 блока, 51% ефективност в атака, 42% перфектно и 65% позитивно посрещане), а Анрико ЧЕстер добави още 15 точки (2 аса, 1 блок, 80% ефективност в атака).
Така Лубе допусна втора загуба от началото на сезон и се смъкна на втора място във временното класиране с актив от 32 точки. Лидер е Сър Сейфти (Перуджа) с 33 точки.
Кастелана Гроте записа едва втора победа от началото на сезона и с актив от 7 точки заеме предпоследното 13-о място с актив от 7 точки.

КАСТЕЛАНА ГРОТЕ - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:2 (15:25, 25:21, 23:25, 25:17, 15:10)