Младата гвардия поведе Аякс към обрат (видео)

Грандът Аякс беше напът да развали Коледата на феновете си, но обърна гостуващия Вилем II с 3:1 и се укрепи на второто място в Ередивизие. Домакините изиграха слабо първо полувреме, а в началото на второто получиха гол, дело на Фран Сол. Едва тогава футболистите в червено-бяло се разиграха и набързо забиха три попадения. Техни автори станаха младоците Джъстин Клуйверт, Каспер Долберг и Давид Нерес.

Това беше първи мач начело на Аякс за бившия защитник на тима Михаел Райцигер. Той води временно отбора след уволнението на Марсел Кайзер.

В другите мачове от 18-ия кръг днес Грьонинген разгроми Спарта (Ротердам) с 4:0, а ВВВ-Венло се наложи с 3:1 над Хераклес. В момента Фейенорд води с 2:0 на Рода с два гола още до 4-ата минута.
В класирането води ПСВ Айндховен с 46 точки, пред Аякс с 41 и АЗ Алкмаар с 38.