Доби Рабаджиева и Христина Русева аут от Купата на Турция

Волейболните националки Добриана Рабаджиева и Христина Русева и техният Галатасарай (Истанбул) отпаднаха на полуфиналите на турнира за Купата на Турция. Волейболистките на "Джим Бом" отстъпиха на световния клубен шампион Еджзаджъбашъ Витра (Истанбул) с 1:3 (19:25, 17:25, 25:16, 24:26) в първия полуфинал от финалната осмица на турнира, игран днес следобед в зала "Башкент" в Анкара.

Така Рабаджиева, Русева и компания не успяха да се класират за големия финал на турнира. Там ще бъде Еджзаджъбашъ, който ще играе за рекорден 8-и трофей срещу друг от грандовете Вакъфбанк, който пък детронира Фенербахче също след 3:1 гейма във втората полуфинална среща. Финалът за Купата на Турция между Еджзаджъбашъ и Вакъфбанк е утре (24 декември) от 15,30 часа българско време.

Доби Рабаджиева изигра нов силен мач за Галатасарай и отново стана най-резултатна с 18 точки (1 блок, 1 ас, 39% ефективност в атака и 34% перфектно посрещане). Руската националка Татяна Кошельова добави още 15 точки (3 блока и 38% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. Христина Русева пък влезе като резерва за "жълто-червените" във втория гейм и се отчете с 3 точки (1 блок и 40% ефективност в атака). За тима на Еджзаджъбашъ американката Джордън Ларсън (2 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане) и сръбската суперзвезда Тияна Бошкович (3 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака) реализираха 20 и 18 точки за победата.