Балкан спря серията на Лукойл

Балкан спечели като гост на Лукойл Академик за първи път от две години и половина. Ботевградчани триумфираха с 99:91 в регионалното дерби в Правец, дало начало на предпоследния кръг за годината в НБЛ.

С днешния успех те сложиха край на неуспешната си серия от два поредни мача без победа в първенството, а също така приключиха и впечатляващата поредица от мачове без загуба на шампионите, която бе цели седем двубоя. За последно балканци бяха печелили гостуване в съседния град на 25 май 2015 година.

Христо Захариев наказа бившия си отбор с 27 точки, 6 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки. ДиВон Уошингтън пък добави 24 точки за Балкан, а Павел Иванов се включи със 17 от пейката. Балкан игра изключително мотивирано, като баскетболистите на Небойша Видич показаха голямо желание и себераздаване, а това изигра немалка роля при успеха. П

обедата бе изкована в последната част на срещата, след като в продължение на 30 минути преди това двата тима се гонеха, но нито един от тях не успяваше да избяга на добра разлика спрямо другия. Така след 22:17 за Балкан в края на първата част, полувремето дойде при точка аванс за домакините - 44:45. След третата четвърт отново балканци бяха напред, този път с 2 точки за 71:69, а във финалните 10 минути не позволиха на Лукойл да вземе водачеството дори за секунда и напълно заслужено се поздравиха с победата - 99:91.

Дъстин Уеър реализира 22 точки за Лукойл Академик, Далтън Пепър добави 12, а Христо Николов и Павлин Иванов - по 11.