Удинезе продължава да ниже гръмки победи

Отборът на Удинезе продължава да демонстрира прекрасна форма напоследък. "Зебрите" се наложиха с категоричното 4:0 над Верона в среща от 18-ия кръг в Серия "А" и така записаха 4-та поредна победа на сметката си, като в тези мачове вкараха цели 12 гола и допуснаха само 1.

Днес домакините на "Фриули" видимо се забавляваха на терена и това си личеше и в играта им. Те откриха резултата в 28-ата минута, когато след хубава атака Видмер получи в наказателното поле и свали към Антонин Барак, който отблизо вкара във вратата на съперника.

В 44-ата минута вратарят на Верона Николас спаси последователно удари на Макси Лопес и Кевин Лазаня, но накрая бе безпомощен при добавката на Силван Видмер  и резултатът стана 2:0.

В 68-ата минута "Зебрите" вкараха много красив гол за 3:0. Лазаня получи в пеналта и с пета върна към Барак, който веднага шутира и прати топката в мрежата.

В 80-ата минута и Лазаня ознаменува добрата си игра с гол. Той бе изведен от Якуб Янкто в наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря за крайното 4:0.

Така Удинезе се изкачи до 8-ото място в класирането с актив от 24 точки. Верона пък остава в опасната зона на 19-ата позиция с 13 спечелени точки до момента.