Милан в тотален нокаут

Италианският гранд Милан е в тотален нокаут навръх Коледа. "Росонерите" продължават да ядат бой в Серия "А", като записаха осма загуба през този сезон в шампионата. "Червено-черните" отстъпиха с 0:2 на своя стадион от Аталанта в мач от 18-ия кръг и ще прекарат коледните празници на рекордните 21 точки от първото място.

Смяната на Винченцо Монтела с Дженаро Гатузо на този етап е пълен провал, като Милан е на 11-то място, а с легендарния си халф спечели четири от 12 възможни точки в първенството срещу противниците зад тях в класирането. Наказателният лагер през тази седмица и отменената коледна вечеря от клуба не помогнаха на "росонерите" да спрат пропадането на тима.

Милан на колене пред Аталанта@@@Юношата на Милан Браян Кристанте (32) и резервата Йосип Иличич (71) бях точни за бергамаските, докато домакините пропуснаха своите възможности. Освен това за пореден път след втория гол във вратата на Джанлуиджи Донарума, футболистите на "росонерите" рухнаха психически. Стражът бе освиркван от 40 000 по трибуните при всяко докосване, като дори сбърка при първото попадение на гостите, а след втория гол във вратата му всичките му колеги също бяха освиркани мощно от тифозите. Феновете са бесни от това, което демонстрират на терена играчите на този велик клуб.

Похарчените близо 240 милиона евро през лятото за селекция се оказват пълен провал. Милан има повече загуби от победи на този етап в Серия "А" - осем срещу седем. Аталанта пък измести именития си съперник от седмото място с актив от 27 точки. "Росонерите" останаха с 24 точки на 11-та позиция.

Милан на колене пред Аталанта@@@След много тежката седмица за тима, в която отборът тренираше двуразово в Миланело, Дженаро Гатузо заложи на Патрик Кутроне, Фабио Борини и Никола Калинич в атака. Схемата на "росонерите" беше 4-3-3, а "нерадзурите" на Джампиеро Гасперини започнаха с 3-4-1-2. Браян Кристанте действаше зад Алехандро Гомес и Андреа Петаня.

Гостите започнаха по-добре срещата, но въпреки това Джакомо Бонавентура вкара в 13-ата минута. Халфът се зарадва, но секунди по-късно попадението бе правилно отменено с помощта на ВАР (Видео асистент рефер). Причината за това бе, че Кутроне засече с ръка центрирането отдясно на Франк Кесие. Етрит Бериша спаси удар на Рикардо Монтоливо в 18-ата минута, а в 32-ата минута Кристанте даде аванс на гостите.
Милан на колене пред Аталанта@@@Юношата на домакините се възползва от грешка на Донарума, който изби лошо удар с глава на Матия Калдара. Бранителят засече центриране на Гомес от фаул, а стражът прати топката в краката на Кристанте, като бившият играч на Бенфика даде аванс на Аталанта с шестия си гол в шампионата през този сезон.

Милан на колене пред Аталанта@@@Албанският вратар Бериша моментално трябваше да спасява резултата. Той първо изби топката след удар с глава на Леонардо Бонучи, който отиваше в Калинич, а след това със страхотен рефлекс спря изстрел на Бонавентура, който отиваше във вратата му.

Милан на колене пред Аталанта@@@Второто полувреме започна с натиск на Милан, който излезе с различна нагласа на терена. Заваляха центрирания отляво и отдясно в наказателното поле на бергамаските, но Калинич, Бонавентура, Родриго Родригес, Кесие и Борини пробваха без успех. В 55-ата минута Калинич отново пропусна, след като Ханс Хатебоер се хвърли пред голлинията и изби неговия удар. Следващата опасност се откри пред Борини в 67-ата минута, но нападателят стреля на сантиметри от гредата.

Милан на колене пред Аталанта@@@Резервата Иличич нокаутира играчите на Гатузо, след като удвои в 71-ата минута. Леонардо Спинацола проби по крилото и центрира, Бонучи не успя да изчисти и словенецът вкара седмия си гол в първенството. Попадението матира играчите на домакините, които подобно на загубата преди седмица от Верона, след като получиха втори гол, нямаха никаква идея какво да правят повече с топката.

Милан на колене пред Аталанта@@@Тифозите започнаха да освиркват и обиждат футболистите, като над 20 000 напуснаха още преди края на мача Аталанта без проблем задържа преднината си и зарадва своите тифози, които изживяха една от най-силните години в историята на клуба. На другия полюс е Милан, чийто пет-шест играчи, които се опитаха да поздравят тифозите, бяха бурно обиждани. Гатузо беше бесен и влезе веднага в съблекалнията, а тази Коледа ще е най-тежката в живота му. След само няколко дни е дербито с Интер от четвъртфиналите за Купата на Италия, а следващата седмица е гостуването на Фиорентина от 19-ия кръг, като при негативни резултати легендата на Милан може да излети от поста си.

Милан на колене пред Аталанта@@@Кризата на 18-кратните шампиони на Италия може само да радва Лудогорец, който приема "росонерите" на 15-и февруари в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.