Клоп: С този футбол трябваше да спечелим

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остана доволен от играта, но не и от резултата в мача с Арсенал, завършил 3:3. “Мърсисайдци” водеха с 2:0, но допуснаха обрат до 3:2 за шест минути през второто полувреме, преди да стигнат до изравнителен гол.

“Точката е най-малкото, което заслужавахме. Равенство с Арсенал на неговия стадион обикновено е положителен резултат, но да вкараш три гола на “Емиратс” и да не спечелиш е странно. В голяма част от мача се отбранявахме добре, не им давахме свободни пространства. Беше ни тежко след изравнителния гол и определено не се справихме със ситуацията. И все пак Ливърпул показа футбола, който носи победи.
Арсенал - Ливърпул@@@
Постоянно през сезона изглеждаме по-добре от съперника, когато завършваме наравно. Не трябва да губим хубавото си лице, а да работим върху недостатъците си. Също така не бива да се разстройваме и ядосваме на себе си, защото това ще доведе до съмнения. Доволен съм, че излязохме от тежката ситуация и изравнихме”, коментира германският треньор.