Трифон Лапков и Грьонинген отпаднаха от Купата на CEV след "златен" гейм (видео)

Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и холандският му отбор Абиант (Грьонинген) отпаднаха и от втория по сила евротурнир за Купата на CEV.

Шампионите на Холандия надделяха у дома над германския СВД пауърволейс (Дюрен) с  3:1 (25:18, 16:25, 25:23, 25:22) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран снощи пред над 1500 зрители в зала "Мартин Плаза". Така след загубата с 0:3 в първата среща, се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него, обаче Лапков и съотборниците му не издържаха на напрежението и загубиха с 13:15.

По този начин волейболистите на Грьонинген приключиха с участието си в европейските клубни турнири, след като преди това отпаднаха и от Шампионската лига. Тимът от Дюрен пък се класира на 1/8-финалите за Купата на CEV, където го очаква турския Зираатбанк (Анкара), елиминирал румънския СКМ Универтатя (Крайова).

Трифон Лапков игра цял мач за своя тим и стана втори по резултатност с 12 точки (2 блока, 48% ефективност в атака, 53% позитивно и 12% перфектно посрещане). Страхотен мач за Грьонинген изигра опитният Витце Коойстра, който заби 29 точки (2 блока и 53% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех. За гостите от Дюрен Марвин Пролингеуер реализира фантастичните 33 точки (5 блока!!!, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата.