Жирона отнесе здрав пердах на "Ипуруа" (видео)

Възходящата форма на Ейбар продължава да радва феновете на тима. Тази вечер "Ипуруа" видя убедителна победа срещу новака Жирона с 4:1, която изкачи момчетата на Хосе Луис Мендилибар на 7-о място във временното класиране. Успехът е пети от последните 6 мача за Ейбар, а над всички беше японският халф Такаши Инуи, който отбеляза два от головете.

Не беше изминала и минута от началото на двубоя, когато Инуи откри резултата. Той се възползва от объркване в защитата на гостите, намери удобна позиция за стрелба и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. В 10-ата минута Шарлиз засече с глава центриране от левия фланг и покачи на 2:0.
Интригата се върна в средата на полувремето. Блестящо изпълнение на Тимор от фаул не остави шансове на вратаря на Ейбар Марко Дмитрович, но това беше всичко, на което бяха способни футболистите на Жирона.

Третият гол за домакините вкара Инуи с добавка от няколко метра. Преди това Ясин Буну спаси удар на Кике, но нямаше как да попречи на Инуи да се разпише за втори път. В добавеното време Жоан Жордан довърши гостите.
Това е втората най-резултатна победа за Ейбар след гръмкото 5:0 над Бетис. Жирона остана на 10-о място и не можа да продължи добрата си серия след 6-те точки от мачовете с Еспаньол и Хетафе.