Мощно начало за Петев пред своите фенове

Бившият национален селекционер Ивайло Петев започна по отличен начин кариерата си начело на кипърския Омония пред своите фенове. В двубой от 17-ия кръг на местния шампионат отборът на българина разби с 3:0 Пафос. Николай Михайлов, който също наскоро се присъедини към отбора, не взе участие в мача, а остана на резервната скамейка.

В герой за Омония се превърна нападателят Мат Дербишър, който наниза хеттрик. Англичанинът откри от дузпа в 19-ата минута и удвои в 32-ата. През втората част отново той оформи крайния резултат с ново попадение.

По този начин Омония събра 23 точки, но все още се намира в долната осмица на подреждането. Все пак класиране за шестицата, която ще се бори за евроучастие е само на три точки. Днешният съперник на Петев пък е с 20 на осма позиция.

Специалистът дебютира начело на "детелините" при равенството 2:2 в гостуването на Етникос (Ахна) през миналата седмица.

ОМОНИЯ - ПАФОС 3:0
1:0 Дербишър (19-д)
2:0 Дербишър (32)
3:0 Дербишър (51)