Служебна победа на Арда над Черно море след скандал

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) записа служебна победа с 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) над Черно море (Варна), след като мачът в зала "Арпезос" бе прекратен.

Играчите на Иван Халачев тръгнаха силно в първия гейм и поведоха в резултата, след което във втората част при 22:20 се получи ситуация, в която гостите от Черно море бяха несъгласни с отсъждане от страна на рефера. Треньорът Виктор Карагьозов извади отбора от терена. Домакините изчакаха необходимото време и след като тимът от Морската столица не се върна на игралното поле, срещата приключи.

За Арда това е първа победа от началото на сезона и с общо 9 точки измества Тетевен Волей от 11-то място. Черно море остава на 9-о място с 14 точки след 4 победи и 9 загуби.

Суперлига на България, срещи от 13-ия кръг:

Арда Кърджали - Черно море 3:0 служебно (25:0, 25:0, 25:0)

* Във втората част на мача варненци бяха извадени от терена от старши-треньора Виктор Карагьозов.

9. Черно море 13 4 9 19:31 14
10. Миньор 11 3 8 11:29 7
11. Арда 13 1 12 15:36 9
12. Тетевен Волей 11 1 10 8:32 3