51 точки на Хардън не спасиха Хюстън

Джеймс Хардън премина границата от 50 реализирани точки в един мач за втори път този сезон, но и това не спаси Хюстън от домакинска загуба срещу Лос Анджелис Лейкърс. Гостите от Калифорния спечелиха със 122:116 и нанесоха едва четвърто поражение на Рокетс у дома от общо седемнадесет мача, слагайки край на серията на тексасци от четиринадесет поредни победи.

Хардън вкара 51 точки и направи 9 асистенции, като това се случи при 11/21 в стрелбата за 2 точки, 4/6 от тройката и 17/21 от наказателната линия, но се оказа недостатъчно. Хюстън завърши срещата със 17 тройки от 42 опита, а Ерик Гордън се включи с 21 точки като резерва. Крис Пол обаче завърши с едва 8 точки, 5 асистенции и 3 грешки.

Голямата фигура за Ел Ей се казваше Кайл Кузма,. Новобранецът вкара 38 точки, като бе перфектен през първото полувреме. Преди почивката крилото реализира 24 от своите точки при 6/6 от тройката. Кузма допълни цялостната си статистика със 7 борби и 4 асистенции, докато  Кори Брюър вкара 21 точки на бившия си отбор, Лонзо Бол приключи с 16, а Брендън Инграм и Лари Нанс-младши се отчеотха с по 13.

Лейкърс надвиха Рокетс в собствената им игра, след като вкара 42.9% от стрелбите си от дистанция - 15/35, направиха 27 асистенции и почти тройно по-малко грешки, завършвайки с 10.

Победата бе №11 за Ел Ей, като те имат и 18 загуби. Балансът на Хюстън е 26-5.