Везенков се завърна, а Барса пак загуби

Изгнанието на Александър Везенков приключи след близо два месеца, а Барселона записа поредната си загуба през сезона. Българското крило се завърна в състава на каталунците за първи път от 29 октомври насам, но каталунците продължиха неубедителните си изяви в Евролигата, отстъпвайки у дома на Уникаха (Малага) с 83:90.

Българинът, който вчера бе класиран под №6 в класацията за “Спортист на годината”, намери място в дванадесетте за днешния испански сблъсък за сметка на Фил Преси. 206-сантиметровият Везенков игра близо 7 минути, за които се отличи с 2 точки и 1 борба. Сашо също така направи 1 нарушение и пропусна веднъж от тройката, докато за две точки бе стопроцентов. Той бе посрещнат с овации от публиката в "Палау Блауграна" след дългото отсъствие.

Тома Йортел с 19 точки и 9 асистенции, както и Раким Сандърс с 14 точки, бяха най-резултатни за Барса. Адриен Морман вкара 11 точки при деветото поражение на отбора в Евролигата, а Пау Рибас завърши с 10. Виктор Клавер изигра поредния си слаб мач с 3 точки за 13 минути, а Адам Ханга, Пиер Ориола и Кевин Серафин реализираха по 8 точки всеки.

Домакините изиграха слаба последна част, която им костваше успеха, след като преди това бяха бяха равностойни на съперниците си през големи периоди от срещата, а на почивката водеха с една точка.
Неманя Недович поведе Уникаха към триумфа с 26 точки за 28 минути Джеф Брукс вкара 13 точки, а Джеймс Огъстин добави 12 точки, 14 борби и 4 асистенции.