Метц тръгна към спасение след бой над големия враг

Отборът на Метц победи с 3:0 Страсбург в дербито на Изтока от Лига 1. Домакините стигнаха до успеха в мача от 19-ия кръг на надпреварата с попадения през втората част. Флоран Моле, Нолан Ру и Еманюел Ривиер донесоха голямата радост за феновете на “Стад Сен Симфориен”. Така Метц записа две поредни победи и надеждите за спасение изведнъж се съживиха. Все пак тимът от Лорен остава на дъното на класирането с едва 11 точки. Спасението е на осем точки, но ентусиазмът сред феновете се завръща. Страсбург от своя страна е 11-и с 24 точки.

Олимпик Марсилия победи с 3:1 Троа, след като изоставаше с 0:1. Браян Пеле бе открил за гостите, но Димитри Пайет изравни още преди почивката. През втората част Луис Густаво и Валер Жермен донесоха успеха на ОМ. Марсилци са четвърти в подреждането с актив от 38 точки. Троа пък е с 21 на 14-а позиция.

Затъването на Бордо продължава с пълна сила и жирондинците загубиха с 0:2 домакинството си на Монпелие. Жонатан Иконе и Исак Мбенза бяха точни за южняците през втората част. По този начин Бордо записа четвърта поредна загуба, което прати тима само на една точка от опасната зона. Така бъдещето на треньор Жослен Гувернек изглежда под много голяма въпросителна. Монпелие пък вече е седми с 26 точки.

Ситуацията в Сент Етиен също не е розова, след като “зелените” загубиха с 1:2 при визитата си на Гинган. Ернани откри в тяхна полза, но Никола Бенезет и Джими Бриан обърнаха резултата с попадения през втората част. Така Сент Етиен вече десет мача няма успех и отборът е съвсем близо до опасната зона.

Лил и Ница завършиха наравно 1:1. Басем Срарфи откри за “орлетата”, но Анвар Ел-Гази изравни за “кучетата” в средата на втората част. Така Ница прекъсна серията си от четири поредни победи и събра актив от 27 точки, което му отрежда шеста позиция. Лил от своя страна е 18-и с 19.