Експрес “ПСЖ” се движи по разписание към титлата (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен направи поредна уверена крачка към титлата на Франция. Играчите на Унай Емери не срещнаха особени проблеми при домакинството си на Каен в мач от 19-ия кръг на Лига 1 и спечелиха с 3:1. Единсон Кававни откри с дежурния си гол, а рожденикът Килиан Мбапе и Юри Берчиче добавиха по едно попадение за успеха. В края на мача пък Иван Сантини намали за нормандците от дузпа.

Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута. Тогава Мбапе направи рейд по дясното крило и намери Кавани в наказателното поле, който технично с пета прониза Реми Веркутр. Това бе 50-и гол за уругваеца за календарната година.

В средата на втората част резултатът бе удвоен. Джовани Ло Селсо успя да намери Мбапе на чиста позиция в средата на наказателното поле и вече 19-годишният талант направи 2:0. ПСЖ продължи да контролира ситуацията на терена и десетина минути по-късно Берчиче вкара и трети гол, след като реализира с диагонален удар. В самия край на мача гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Сантини не сбърка и направи загубата на тима си почетна.
Така ПСЖ ще посрещне 2018-а година с комфортна преднина на върха на подреждането. Парижани са с актив от 50 точки, докато преследвачите Монако и Лион са с по девет по-малко - 41. Каен от своя страна остава с 24 точки и е на 12-а позиция.

ПСЖ - КАЕН 3:1