Отбор от Чемпиъншип отстрани Ман Юнайтед (видео)

Втородивизионният Бристол Сити отстрани четвърти пореден отбор от Висшата лига и се класира за полуфиналите в Купата на Лигата. Този път тимът се справи с миналогодишния победител Манчестър Юнайтед. Третият в Чемпиъншип спечели с 2:1 след гол на Кори Смит в 93-ата минута. Джо Брайън откри резултата в началото на второто полувреме, а Златан Ибрахимович изравни малко по-късно.

Жозе Моуриньо направи 10 промени от последния мач на Юнайтед, но в игра след наказание се завърна Пол Погба, а Златан Ибрахимович изведе отбора с капитанската лента. Този състав на "червените дяволи" обаче не успя преодолее съпротивата на Бристол Сити, който взриви трибуните на "Аштън Гейт Стейдиъм". Тимът, воден от Лий Джонсън, записа четвърта поредна победа с 2:1.

Манчестър Юнайтед удари на два пъти гредите в първите 20 минути. Домакините започнаха агресивно, като се опитваха да пресират. Тимът на Лий Джонсън играе уверено и атакува при всяка възможност. Разликата в класата обаче се виждаше, когато Юнайтед владееше топката.

Златан Ибрахимович, който изведе тима с капитанската лента, уцели горната греда след великолепно центриране на Марсиал. Шведът стреля от воле от малък ъгъл, като не успя да уцели добре топката. Маркъс Рашфорд пък нацели гредата след много хубав удар от дистанция. Малко по-късно Погба стреля опасно. Французинът отново можеше да има проблеми, след като пропусна три мача заради наказание. Той влезе доста опасно в краката на Нейтън Бейкър, но не получи картон.

След половин час игра Бристол Сити вкара гол, но попадението правилно бе отменено. Флинт застана на пътя на Серхио Ромеро, когато той щеше да вкара топката в игра с ръка. Малко по-късно Магнусон напредна и стреля от далечна дистанция. Ударът бе силен, но вратарят на гостите успя да избие. Малко пред почивката Дейли Блинд трябваше да се намесва. Холандецът великолепно блокира Кори Смит преди той да успее да нанесе удар от добра позиция.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. Рашфорд можеше да открие резултата. Английският национал стреля от фаул от доста далечна дистанция, топката се отклони в играч на домакините и отиваше към мрежата, когато Стийл успя направи отлично спасяване.

Бристол Сити разчиташе на бързи контраатаки и в 51-ата минута организира една от тях по перфектен начин. Джо Брайн бе изведен отляво и със страхотен диагонален шут прати топката в горния ляв ъгъл на Ромеро.

Радостта на домакините обаче бе кратка. Седем минути след попадението Златан Ибрахимович изравни. Шведът очевидно още не се намира в най-добрата си форма и не взимаше участие толкова активно в атаките на тима, но моменти на брилятност показваха на какво е способен. Този път Златан се разписа от пряк свободен удар и отбеляза първия си гол за този сезон.

За последните 20 минути Моуриньо пусна в игра Ромелу Лукаку и белгиецът можеше да изведе тима си напред. Първо негов изстрел бе отразен, а по-късно той отправи отличен удар с глава, но вратарят на домакините Люк Стийл се намеси великолепно. Между двете ситуации Шоу изведе Рашфорд, който се откъсваше отляво, но блестящ шпагат на Джо Брайън го спря.

Юнайтед натискаше в последните минути, като Стийлс се справи с още един удар на Лукаку. Когато всички очакваха продължения, Бристол Сити организира атака, защитата на гостите не се справи със ситуацията, топката     попадна в Кори Смит и той я прати в мрежата.

БРИСТОЛ СИТИ - МАН ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 - Брайън (51)
1:1 - Ибрахимович (58)
2:1 - Смит (93)

БРИСТОЛ СИТИ: Стийл, Райт, Флинт, Бейкър, Магнусон, Браунхил, Пак, Смит, Брайън, Патерсън, Рийд

МАН ЮНАЙТЕД: Ромеро, Дармиан, Линдельоф, Рохо, Шоу, Погба, Мактоминей, Блинд, Марсиал, Рашфорд, Ибрахимович