Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

АПОЕЛ с гръмка победа над Анортозис в дербито на Кипър

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) записа гръмка победа с 3:0 като гост в голямото дерби на Кипър срещу Анортозис. В състава на домакините като титуляр започна българинът Владимир Гаджев, който остана на терена до 85-ата минута. Неговият съотборник Иван Бандаловски изгледа мача от резервната скамейка. Другият българин в състава на гостите - Живко Миланов, въобще не бе в групата за тази среща.

АПОЕЛ откри резултата още в 1-ата минута с гол на Поте. В 58-ата Ебесилио удвои преднината на своя тим, а в 85-ата Игор де Камарго оформи класическата победа в полза на гостите от Никозия.

С този успех АПОЕЛ събра актив от 33 точки и се изкачи до 3-ото място във временното класиране, като е само на 3 точки зад днешния си съперник, който се намира на 2-ата позиция с 36 точки. Тимът от Никозия е и с два мача по-малко в актива си. Водач в таблицата е АЕК (Ларнака) с 37 точки.