Ясни са полуфиналистите на финалния тенис Мастърс в БНТЦ

Късно снощи Едиз Батран победи Тихомир Желев с 5:7 6:0 10-6 и излиза без загуба от груповата фаза на ITL Finals. Домакин на турнира тази година е Българският национален тенис център (БНТЦ). Двубоят бе оспорван в началото, като Желев успя да изненада фаворита и взе първия сет с 7:5. Във втория Еди бе безапелационен и не допусна да загуби гейм. В решителния шампионски тайбрек Желев даде всичко от себе си, но силите му стигнаха до 6:6, след което „Алигатора“ записа четири безответни точки и се класира за полуфиналите. Втори в групата остана Камен Новиков записал победи над Мирослав Георгиев и Тихомир Желев.

Батран ще гледа внимателно днешния мач от група „Федерер“, между Адриан Стоименов и Светослав Козалиев, за да разбере кой ще бъде последното му препятствие за финала. В първите срещи и двамата записаха победи над Георги Петров и Цветан Иванов, като единствената въпросителна е кой ще излезе като първи от групата с пълен актив точки. Двубоят между тях е тази вечер от 21ч. (програма).

С края на турнира ще стане ясно и крайното подреждане в годишната ранглиста на ITL. С шансове за първото място са и четиримата полуфиналисти. Наградата за първенеца на 2017-а е ваучер на стойност 300 лв, вторият ще спечели приз за 200, а третия – за 100 лв. Полуфиналите и финалът в турнира ще бъдат на 21 и 22 декември.