Дончич показа лошата си страна, Реал мачка Валенсия

Реал (Мадрид) спечели срещу гостуващия Валенсия с 91:72 (43:41) в испанското дерби от 13-ия кръг на Евролигата па баскетболна за мъже. Домакините трябваше да се справят без голямата си звезда Лука Дончич през по-голямата част от срещата. Словенецът беше отстранен от игра още в средата на втората четвърт след втори технически фаул. До този момент той беше реализирал 6 точки за по-малко от седем игрови минути.

Валенсия дълго време беше равностоен, като дори водеше с 53:51 в средата на средата четвърт, но след силна серия Реал дръпна с 69:58 в началото на последната част и до края нямаше проблеми, записвайки седми успех в кампанията.

Факундо Кампацо беше най-добър за столичани с 14 точки и 8 борби, Трей Томпкинс се отличи с "дабъл-дабъл" с 12 точки и 11 борби, а Фелипе Рейс също вкара 12 точки в мач номер 300 в кариерата си в Евролигата. Боян Дублевич наниза 18 точки за Валенсия, който допусна девета поредна загуба.