Бойчинов и Панев стигнаха четвъртфиналите в Анкара

Българите Пейо Бойчинов и Иван Панев достигнаха до четвъртфиналите на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в Анкара (Турция) с награден фонд 8000 долара. Бойчинов и Панев са номер 3 в схемата и почиваха в първия кръг. След това те победиха Окан Гюлтекън и Мурат Шен (Турция) с 19:21, 21:15, 21:14 за 35 минути. Следващите им съперници са Капил Чудхари и Бриеш Ядав (Индия).

По-рано днес Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите на сингъл, след като записаха по две победи. При жените Мицова, която е номер 3 в основната схема, ще играе утре в спор за място на полуфиналите срещу петата поставена Алесия Зайцева (Беларус). Иван Русев, шести в схемата, ще спори на четвъртфиналите с представителя на домакините Мохамед Али Курт.

На смесени двойки Мария Мицова и Димитър Янакиев постигнаха победа над Мохамед Енес Халъч и Филиз Халбурджу (Турция) с 21:13, 21:11 за 19 минути, но във втория кръг отстъпиха пред номер 1 в схемата Туан Дук До и Ну Тао Фам (Виетнам) в оспорван мач с 14:21, 21:16, 11:21.