Европейска шампионка стана Спортист на годината в Плевен

Европейската шампионка по карате Ивет Горанова беше удостоена със званието Спортист на годината в Плевен. Тя получи в анкета сред спортните клубове най-много точки за своето първо място в дисциплината кумите 59 кг на европейското първенство в София и второто място от световното първенство в същата дисциплина в Испания.

Второ място в класацията на десетте най-добри спортисти на Плевен зае Димитър Пенчев - кикбокс, който е балкански шампион от първенство в Сърбия и сребърен медалист от два международни турнири - в Италия и Унгария. Третото място зае боксьорът Иван Мечков от боксов клуб Спартак (Плевен) - победител от държавното първенство в категория над 91 кг, първо място за Купа България и първо място от международен турнир в Белград.

В класацията на младите спортни таланти на Плевен за 2017 година на първо място беше поставена Росица Денчева от тенис клуб "Плевен 90" с треньор Ангел Ангелов. Отличието за треньор на годината на Плевен беше присъдено на Ангел Стефанов - треньор на победителката Ивет Горанова, както и треньор на националния отбор по карате, завоювал 13 златни медала от национални първенства и купи. Отличията на победителите връчиха днес кметът на Плевен Георг Спартански и други представители на държавните и общински власти на тържествена церемония в актовата зала на община Плевен. Общо за отличията са номинирани над 40 спортисти, изявили се в международни и национални състезания.