Левски 2014 отказа Черно море за 4 минути (галерия)

Баскетболистите на Левски 2014 се поздравиха с петата си победа през сезона в НБЛ. “Сините” отказаха Черно море Тича за точно четири минути в самия край на срещата помежду им в зала “Универсиада” днес и спечелиха с 10 точки разлика - 63:53.

Така столичани вече са с положителни показатели във временното класиране - 5 победи и 4 загуби. “Моряците” от своя страна са в значително по-незавидна ситуация с 3 победи и 6 поражения. Успехът бе първи за селекцията на Тити Папазов на собствен терен в първенството този сезон.
 Левски 2014 - Черно море Тича@@@
Ключови за финалния изход се оказаха последните 240 секунди, в които левскарите успяха да пречупят съпротивата на гостите от Варна. След здрава битка в продължение на повече от 35 минути, домакините затвориха мача със серия от 8 безответни точки, стартирала при 55:53 и завършила с финалната сирена, която прозвуча при 63:53.

Станимир Маринов вкара 14 точки, добави 5 борби и направи 5 асистенции срещу един от бившите си отбори. Националът вкара повече от половината си точки още в първата четвърт, когато реализира 8. Крис Минков изигра силен мач с 13 точки, а Деян Карамфилов остана с 12 точки и 3 асистенции.
Милиян Боцка с 13 точки и Цветослав Острев с 10 бяха най-добри за варненци. Острев, подобно на Маринов, също реализира 8 от своите точки още в началните 10 минути в столицата днес. Двата тима стреляха ужасяващо от тройката - 6/24 за Левски 2014 и 5/22 за Черно море Тича, но гостите направиха само 7 асистенции и доста повече грешки (16).

В събота Левски 2014 играе с Академик Бултекс 99, докато Черно мрое Тича среща Рилски спортист.