Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Борусия (Дортмунд) припомни за класата си

Американският футболист на годината Кристиан Пулишич донесе домакинската победа на Борусия (Дортмунд) с 2:1 над Хофенхайм в последния мач на двата отбора в Бундеслигата за годината. Фланговият нападател беше точен минута преди края, осъществявайки обрата от 0:1. По този начин “жълто-черните” се изкачиха до трета позиция поне за ден, докато Хофе изпадна от зона “Европа”.

Срещата на "Сигнал Идуна Парк" беше интересна, защото усилено се говори, че наставникът на гостите Юлиан Нагелсман ще поеме вестфалци от лятото.

Играчите от Зинсхайм доминираха през първото първото полувреме и поведоха чрез Марк Ут в 21-ата минута, а в началото на втората част Надием Амири пропусна да удвои от изгодна ситуация.
След това обаче играчите на Петер Щьогер постепенно наложиха превъзходството си и стигнаха до триумфа след две атаки по дясното крило. В 63-ата минута Шинджи Кагава беше фаулиран в наказателното поле и Пиер-Емерик Обамеянг вкара дузпата, а в края Пулишич сам завърши акцията.
В добавеното време Обамеянг сътвори грандиозен пропуск, но това не се оказа от значение.
В сряда на Дортмунд предстои тежко гостуване на Байерн (Мюнхен) за Купата на Германия.