Лукойл Академик се разправи с Рилски спортист

Шампионите от Лукойл Академик записаха категоричен успех в среща от X кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложиха при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 93:76 (27:18; 30:27; 16:9; 20:22).

Христо Николов беше най-резултатен за победителите – 18 точки, Павлин Иванов и Джъстин Нокс добавиха съответно по 15 и 13 точки, а Долтън Пепър и Асен Великов завършиха съответно с по 12 и 11 точки.

Дерек Райт вкара 17 точки за Рилецо, а Травис Тейлър и Йордан Бозов приключиха съответно с по 14 и 10 точки.

„Студентите“ стояха по-добре на терена през първите десет минути, като демонстрираха отличен мерник в нападениеи поведоха с 27:18, като през втория период силите се изравниха, но въпреки това, момчетата на Георги Давидов отново използваха по-добре шансовете си и се оттеглиха на почивката с двуцифрена преднина – 57:45.

Всичко в тази среща до голяма степен приключи през третата четвърт, когато гостите от Правец успяха да подкрепят добрата си игра в нападение и с отлично представяне в защита и след 30 минути Лукойл Академик вече водеше с 19 точки – 73:54.

В заключителния период двата отбора просто доиграваха срещата, като в самия край старши-треньорите на двата отбора пуснаха голяма част от резервите си, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:76 в полза на шампионите.

Рилски спортист – Лукойл Академик 76:93 (18:27 27:30 9:16 22:20)

Рилски спортист: Геогиев 4, Бозов 10, Джетър 4, Тейлър 14, Райт 17 (Маринчешки 3, Маринов 9, Иванов, Франсис 6, Васов, Раванел 9)

Лукойл Академик: Николов 18, Иванов 15, Пепър 12, Клентън 8, Уеър 7 (Великов 11, Стоянов 2, Аврамов, Димитров 7, Чернокожев, К.Димитров, Нокс 13)