Брайтън изпусна хита Бърнли

Отборите на Брайтън и Бърнли завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 18-ия кръг на Премиър лийг. Домакините могат да съжаляват повече, че не взеха победата, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, а в средата на първата част пропуснаха и дузпа.

През първото полувреме Брайтън на няколко пъти бе близо до откриване на резултата. В 22-ата минута Антони Нокер удари гредата, а само 120 секунди по-късно удар с глава на Люис Дънк бе изчистен от голлинията от Фил Брадсли. В 35-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Джеймс Траковски събори в наказателното поле Глен Мъри. Потърпевшият застана зад топката, но ударът му мина над вратата.

През втората част Бърнли изравни играта и двата тима имаха по няколко положения за попадение. Мъри отново бе близо до попадение за Брайтън, а за гостите Скот Арфийлд можеше да донесе успеха, но Матю Райън спаси опасния му удар.

По този начин Бърнли изпревари, поне временно, Ливърпул и Тотнъм в класирането. Мърсисайдци и “шпорите” обаче са с мач по-малко. Играчите на Шон Дайк продължават с положителното си представяне от началото на сезона и в момента заемат пето място с 32 точки. Брайтън от своя страна е 13-и с 18 точки.