Вердер изпусна Майнц след гол в 93-ата минута (видео)

Отборите на Вердер (Бремен) и Майнц 05 завършиха при резултат 2:2 в мач от 17-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Автори на попаденията за “бременските музиканти” станаха Филип Баргфреде (2) и Ишак Белфодил (17). Робин Куайсон (70) и Фабиан Фрай (90+3) обаче попариха домакините и Майнц се пребори за точка.

Още във втората минута Филип Баргфреде с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад Робин Центнер.

В шестата минута Левин Йозтунали от Майнц удари напречната греда, а в 17-ата Ишак Белфодил бе точен за 2:0. Алжирският нападател прехвърли Центнер с глава.

В 70-ата минута Робин Куайсон се подигра с отбраната на Вердер и намали на 1:2, а в 93-ата минута Фабиан Фрай с хладнокръвен удар от въздуха бе точен за 2:2.

Вердер заема 16-о място в класирането с вече 16 точки. Майнц е точно над опасната зона - 15-и със 17 точки.