Шумна победа за Монако срещу рухнал съперник (видео)

Монако демонстрира в пълна степен силата си в офанзивен план и разгроми с 4:0 като гост Сент Етиен в среща от 18-ия кръг на Лига 1. Двубоят на "Жофроа Гишар" още веднъж потвърди трагичната форма на домакините, които в началото на сезона бяха сред лидерите в класирането, но нямат победа в 9 поредни мача и вече са съвсем близо до зоната на изпадащите. Монегаските пък са в серия от три поредни победи и взеха аванс пред конкурентите си за второто място Лион и Олимпик Марсилия.

Левият бек Джибрил Сидибе откри резултата в полза на Монако още в 3-ата минута с много красив удар от ъгъла на наказателното поле. Пропуски на Радамел Фалкао и Фабиньо оставиха надеждите на домакините живи, но в 32-ата минута Тома Льомар се подигра с цялата защита в зелено и силният му удар матира Стефан Руфие - 0:2.
Вратарят на Сент Етиен не сдържа нервите си след третия гол за Монако, дело на Фабиньо в 53-ата минута. Бразилецът се разписа с добавка отблизо, а Руфие претендираше за засада и се затича застрашително към страничния рефер. Агресивната реакция на стража му донесе червен картон, а попадението на фабиньо беше зачетено.
Всичко приключи в 60-ата минута с гол на Балде Кейта, а до края на двубоя футболистите на Леонардо Жардим се смилиха над безпомощния си съперник.

В последния си мач за годината Монако приема Рен, а Сент Етиен ще гостува на Гинган.