Иван Русев се класира за четвъртфиналите в Италия

Българинът Иван Русев се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Милано (Италия) с награден фонд 20 хиляди долара. Русев влезе директно в основната схема, където днес постигна две поредни победи. Първо той се наложи над квалификанта Матеуш Свирчински (Полша) с 21:7, 21:16 за 33 минути, а след това надделя в оспорван мач над Лукас Кларбо (Франция) с 21:19, 14:21, 21:17 за 72 минути. Следващият съперник на българина е номер 1 в схемата Пабло Абиан (Испания).

Състезаващият се за България холандец Алекс Влаар и Ирис Табелинг (Холандия) победиха на старта при смесените двойки Матю Нотингам и Холи Уилямс (Англия) с 21:13, 21:10 за 21 минути и по-късно днес в спор за място на четвъртфиналите ще играят срещу представителите на Полша Милош Бочат и Анета Войтковска. Влаар отпадна в квалификациите на сингъл след загуба от Макс Вайскирхен (Германия) с 19:21, 18:21 за 31 минути.

На турнир за юноши и девойки до 19 години в Анкара (Турция) българката Христомира Поповска постигна четири поредни победи, достигна до полуфиналите и така си осигури минимум бронзов медал от надпреварата. В спор за място на финала утре Поповска, която е номер 3 в схемата, ще играе срещу втората поставена Анастасия Пустинская (Русия).