Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Виктория Томова спечели на старта в Дубай

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Томова победи на старта Лески Керхове (Холандия) с 3:6, 6:2, 6:4 за 1:41 час.

Българката допусна три пробива в първата част. Тя започва с пробив на старта на втория сет, след което направи 4:1 и без проблеми приключи частта. В третия решителен сет Томова взе подаването на съперничката си още в първия гейм. До края на сета нов пробив нямаше и така софиянката спечели с 6:4.

Преди днешната победа Томова беше загубила и трите си мача срещу холандката. Последният от тях беше в последния трети кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ през септември. Във втория кръг Виктория Томова ще срещне поставената под номер 4 в схемата Катерина Козлова (Украйна).

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg