Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

ЦСКА показа характер и взе дербито срещу Монтана (видео + снимки)

Волейболният отбор на ЦСКА записа 5-а поредна и общо 8-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Александър Попов показаха характер и се наложиха като гости над Монтана с 3:1 (33:31, 26:24, 18:25, 25:23) в дербито на 11-ия кръг, който явява и последен за първия полусезон, играно тази вечер в пълната зала "Младост".

Така "червените" се изкачиха на 2-о място във временното класиране с 8 победи, 3 загуби и 26 точки, с колкото е и 3-ия Нефтохимик 2010 (Бургас), но с по-лошо геймово съотношение. Монтана пък се смъкна на 4-о място също с 8 победи и 3 загуби, но с 22 точки. Едноличен лидер е Пирин (Разлог) с 10 победи, 1 загуба и 27 точки. В следващия 12-и кръг ЦСКА ще гостува на Тетевен Волей, докато монтанчани са отново домакини, но този път на Левски. Срещите са в петък и събота (15 и 16 декември).

Домакините от Монтана натиснаха съперника си в първия гейм с начален удар и след силни серии от сервис на Златко Кьосев и Кирил Клец поведоха с 6 точки разлика до второто техническо прекъсване - 16:10. ЦСКА отговори със същото оръжие – начален удар, и успя да изравни при 18:18. Последва равностойна игра, като и двата отбора имаха по няколко възможности да измъкнат гейма. Това стори ЦСКА при едно доста дълго разиграване, завършило с блокада на Тодор Костов за 33:31. Армейците започнаха по-добре и втората част и поведоха с 8:4. Отново силният начален удар на Кирил Клец даде предимство за домакините при второто задължително прекъсване. Монтана водеше до 20:17, но отново не успя да задържи преднината си, като ЦСКА отново го измъкна след блокада на Костов - 26:24 и 2:0.

Третия гейм бе за монтанчани. Те започнаха много добре като силни сервиси на Аспарух  Аспарухов доведоха до 13:6 за домакините. Играчите на Даниел Пеев този път не допуснаха изравняване и намалиха резултата на 1:2 след убедително 25:18. От другата страна на мрежета Ивайло Стефанов бе заменен от Пламен Шекеджиев, а в края на гейма Венцислав Георгиев отстъпи мястото си на Иван Крачев. Венци Георгиев се завърна на полето за четвъртата част, в която драмата на полето продължи с пълна сила. Все пак в крайна сметка, ЦСКА се поздрави с победата след 25:23 и 3:1.

Страхотен мач за ЦСКА изигра Венцислав Георгиев, който заби 28 точки (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Тодор Костов добави още 14 точки (5 блока!!!, 3 аса и 50% ефективнот в атака) за успеха.

За тима на Монтана младежкият национал на Русия Кирил Клец реализира 26 точки (5 аса!!!, 3 блока и 43% ефективност в атака). Аспарух Аспарухов добави 15 точки, а Иван Латунов и Златко Кьосев завършиха с по 14 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

МОНТАНА - ЦСКА 1:3 (31:33, 24:26, 25:18, 23:25)

МОНТАНА: Константин Абаев 4, Кирил Клец 26, Аспарух Аспарухов 15, Златко Кьосев 14, Иван Латунов 14, Борис Наков 6 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЦСКА: Владимир Станков 3, Венцислав Георгиев 28, Яни Георгиев 12, Ивайло Стефанов 3, Красимир Гайдарски 6, Тодор Костов 14 - Мартин Божилов-либеро (Пламен Шекерджиев 3, Иван Крачев)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)