Локо (М) с нова крачка към титлата

Лидерът в руската Премиер Лига Локомотив (Москва) направи нова крачка към титлата. В мач от 20-ия кръг “железничарите” от столицата спечелиха с 3:1 гостуването си на Тосно.

Перуанският ветеран Джеферсън Фарфан реализира първото попадение в мача, извеждайки Локо (М) напред в резултата. Фарфан бе точен на празна врата в 19-ата минута след асистенция на Александър Коломейцев.

В 54-ата минута португалският нападател Едер се подигра с бранителите на Тосно, като овладя топката в наказателното поле и необезпокояван си я нагласи удобно преди да я изпрати в мрежата зад Давид Юрченко.

В 68-ата минута Никола Труич с удар отблизо върна надеждите на домакините, но само 5 минути по-късно Фарфан с втория си гол в двубоя сложи точка на спора. 33-годишният нападател разбъркване вкара гол с глава след центриране от ъглов удар.

Локомотив събра 45 точки и увеличи аванса си на върха пред втория в класирането Зенит на 8 точки, след като питерци днес завършиха 0:0 с Ахмат в Грозни. С 37 точки е и шампионът Спартак (Москва) на трето място. Тосно заема 14-а позиция с 20 точки и основната задача пред тима през пролетта, когато първенството на Русия ще бъде подновено, ще е да запази мястото си в елита. Тосно е с точка повече от 15-ия Анжи, а СКА-Хабаровск изглежда обречен на последното 16-о място с едва 12 точки.