Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Милан с първа победа при Гатузо

Отборът на Милан постигна първа победа под ръководството на новия треньор Дженаро Гатузо, след като сломи Болоня с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на Серия А. В герой за росонерите на "Сан Сиро" се превърна Джакомо Бонавентура, който наниза две попадения за своя тим в 10-ата и 76-ата минути. За Болоня точен беше бившият футболист на Милан Симоне Верди (23).

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, които създадоха няколко възможности пред вратата на водения от Роберто Донадони тим, но не успяха да ги реализират. В 9-ата минута Калинич успя да стреля в очертанията на вратата, но преди това беше свирено нарушение на хърватина срещу защитник на гостите. Все пак първото попадение не закъсня. В 10-ата минута Бонавентура откри, като за попадението помогна и рикошет в краката на Гонсалес.

След гола "росонерите" продължиха да са по-активни не терена. В 19-ата минута Сусо напредна опасно, но се поколеба и вместо да стреля, потърси свой съотборник и това притъпи атаката. Последваха силни минути за Болоня, което доведе до напрежение в наказателното поле на "росонерите". В крайна сметка усилията на гостите се възнаградиха и бившият играч на Милан Симоне Верди изравни в 23-ата минута с удар в далечния ъглъ на вратата след атака по крилото.

След получения гол Милан натисна своя съперник, а пропуски пред вратата направиха Бонавентура и Бонучи, който стреля с глава след ъглов удар. В края на полувремето феновете на Милан изтръпнаха след неразбирателство между Донарума и Бонучи, когато топката едва не попадна в мрежата.

Втората част започна с по-активна игра на росонерите, докато гостите не бързаха, тъй като резултатът ги удовлетворяваше. В 54-ата минута Рикардо Монтоливо с решителна намеса спаси вратата на Милан от второ попадение след разсеяна игра на отбраната на домакините.

Треньорът на Милан Гатузо предприе промени в състава след близо час игра, като пусна в игра Кутроне, който още с първото си докосване създаде опасна ситуация пред вратата на Болоня, но не се получи разбирателство с Калинич.

В 77-ата минута отново Бонавентура изведе Милан напред, след като засече с глава топката в мрежата на Болоня. Последва сериозна офанзива на гостите, които едва не изравниха на два пъти, като първо гредата спаси мрежата на Милан.

До края напрежението беше и пред двете врати, но до нов гол не се стигна и така Милан записа първа победа под ръководството на новия треньор Рино Гатузо, като се изкачи на седмата позиция в класирането с 24 точки. Болоня остана девети с 21.

Милан - Болоня 2:1

1:0 - Бонавентура 10
1:1 - Верди 23
2:1 - Бонавентура 76

Милан: Донарума, Абате, Мусакио, Бонучи, Родригес, Касиа, Монтоливо, Бонавентура, Сусо, Калинич, Борини.

Болоня: Миранте, Торосидис, Гонсалес, Хеландер, Мазина, Донса, Пулгар, Наги, Верди, Дестро, Паласио.