Две дузпи отлепиха Малага от дъното (видео)

Неделната програма в Примера дивисион бе открита с шокиращ крах за едни и изненадващ триумф за други, след като Малага спечели гостуването си на Реал Сосиедад с 2:0. По този начин андалусийците се отлепиха последното двадесето място в класирането, постигайки третата си победа от началото на сезона, като в същото време сложиха точка на лошата си серия от резултати далеч от вкъщи.

Воденият от Мичел отбор най-сетне спечели на стадион, различен от собствения си, след като до момента имаше седем поражения в седем визити навън. Победата бе първа за Малага като гост в Сан Себастиан от повече от три години - последната такава датираше от 1 ноември 2014 година.

И двата гола в ранния следобед на “Аноета” дойдоха след изпълнение на дузпи от страна на Борха Бастон. Юношата на Атлетико Мадрид откри резултата в 23-ата минута, когато бе точен от 11 метра след нарушение от страна на вратаря на домакините Херонимо Руи. Въпреки очевидното си надмощие през цялото първо полувреме, футболистите на домакините не успяха да отбележат гол.

Вилиан Жозе можеше да изравни рано през второто полувреме, но уцели гредата в 52-ата минута. Само шест по-късно дойде и втората дузпа в мача, отново в полза на гостите. Точно Жозе игра с ръка в наказателното поле, а с изпълнението отново се нагърби Борха Бастон. Този път Руи спаси, но Гонсало Кастро бе най-бърз и прати топката в мрежата секунди след това - 2:0.
Днешните три точки бутнаха Малага до деветнадесетото място в Ла Лига с актив от общо 11 пункта. Сосиедад е на девето място с 19.