Монако показа страхотен дух за обрат от 0:2

Шампионът Монако показа, че започва да се съвзема от миникризата, в която се намира. Монегаските спечелиха много драматично с 3:2 домакинството си на Троа от 17-ия кръг в Лига 1. Домакините на "Луи II" изоставаха с 0:2 до 70-ата минута след две попадения на Хюн Юн Сук в 25-ата и 50-ата минута, но автогол на Матийо Деплан в 70-ата и две попадения на Гуидо Карийо в 85-ата и 88-ата минута донесоха обрата за възпитаниците на Леонардо Жардим.

Гостите взеха преднина от два гола. В 25-ата минута Саиф-Един Хаоуи направи страхотен пробив и стреля фалцово, вратарят Даниел Субашич изби, но Хюн Юн Сук отблизо довкара за 0:1.

В 50-ата минута кореецът получи дълъг пас зад защитата, Субашич излезе да го пресрещне, но опитът му да изчисти бе много нескопосан и уцели тялото на съперника, след което за Хюн Юн Сук не бе никакъв проблем да вкара втория си гол в опразнената врата.

Монако обаче не смяташе да се предаде толкова лесно и се хвърли в атака. В 70-ата минута Матийо Деплан си вкара автогол след остро центриране отляво и резултатът стана 1:2.

В 85-ата минута домакините стигнаха и до изравняване. Жоао Моутиньо центрира отдясно и Гуидо Карийо с глава порази вратата на съперника.

В 88-ата минута аржентинецът се превърна в герой за монегаските, донасяйки трите точки на своя тим. Камил Глик центрира от фаул, а Карийо плонжира и отново с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на Троа за крайното 3:2.

След тази победа Монако събра актив от 35 точки и остава на 2-ото място във временното класиране. Троа пък може много да съжалява, че си тръгва с празни ръце, като тимът се намира на 17-ото място с 18 спечелени точки.