Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

1:1 за Байерн на "Борусия Парк"

Борусия (Мьонхенгладбах) и Шалке 04 изиграха един от най-стойностните мачове в Бундеслигата тази есен, но завършиха 1:1, което няма да се хареса на никой от тях. Кристоф Крамер вкара за домакините в 24-ата минута след заучено изпълнение, а в 62-ата съотборникът му Яник Вестергор си отбеляза автогол след прострелно центриране на Даниел Калиджури.

Евентуална победа за “миньорите” щеше да ги върне на второ място в класирането, а успех на “жребчетата” щеше да ги изравни с намиращия се там РБ (Лайпциг). От цялата история най-щастливи са в Байерн (Мюнхен), тъй като днес отборът дръпна с 8 точки на върха и е зимен първенец.

И Борусия, и Шалке имаха куп възможности за още голове. На два пъти през първото полувреме съдиите правилно се намесваха, лишавайки домакините от шанса да реализират. В 37-ата минута Рафаел стреля в гредата, а при добавката Ларс Щиндъл реализира, но беше в положение на засада. В 43-ата пък Налдо извърши нарушение в наказателното поле и това трябваше да е дузпа, но благодарение на технологията за повторения арбитърът маркира фал в полза на Шалке секунди по-рано.
Три минути преди края централният нападател на гостите Гуидо Бургщалер излезе сам срещу Ян Зомер, но вратарят успя да избие.