Лестър развали празника на Нюкасъл, затъването на "свраките" продължава

Добрата серия на Лестър в Премиър лийг продължи, след като "лисиците" победиха с 3:2 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Домакините поведоха с гол на Хоселу в четвъртата минута, но Риад Марез (20') и Демарай Грей (60') направиха пълен обрат. Дуайт Гейл (73') изравни за Нюкасъл, но автогол на Айосе Перес (86') донесе заслужени три точки на Лестър и шеста загуба в последните седем мача за селекцията на Рафаел Бенитес.

Това развали празникa на феновете на Нюкасъл, които преди началото на двубоя отпразнуваха 125-ата годишнина от създаването на клуба.

"Свраките" започнаха ударно и в четвъртата минута домакините поведоха. Хейдън изведе добре Гейл по левия фланг, а нападателят върна около точката за изпълнение на дузпа. Хеселу се оказа сам там и спокойно стреля за 1:0. Малко след това Гейл бе близо до втори гол, но ударът му премина встрани. Оттук насетне Лестър пое контрола. В 20-ата минута Риад Марез се възползва от грешка на Мерино в центъра, проби сам и стреля от 25 метра. Дарлоу не се намеси добре и само докосна топката, която влезе във вратата му - 1:1.
В 28-ата минута Марез изведе добре Варди, но в последния момент Йедлин направи шпагат и игра с топката. Нападателят на Лестър поиска нарушение и дузпа, но такава нямаше. В тези минути на превъзходство на гостите Чилуел направи една грешка, която можеше да доведе до втори гол за Нюкасъл. Бранителят сбърка едно подаване, което стигна до Мърфи, който стреля веднага от границата на наказателното поле, но Шмайхел плонжира и изби.
В 60-ата минута Лестър стигна до пълен обрат след страхотна атака. Марез и Олбрайтън разиграха добре, а Грей нанесе силен удар, след който се получи лек рикошет и топката влезе във вратата на Дарлоу за втори път.
В 72-рата минута Нюкасъл изравни от нищото. Отбраната на Лестър не успя на няколко пъти да изчисти един корнер пред вратата на Шмайхел. В крайна сметка се стигна до удар на Дуайт Гейл, топката рикошира в крака на Магуайър и залъга стража на "лисиците" - 2:2. Шест минути след това нов изстрел на Гейл премина на сантиметри встрани от далечната греда.
Четири минути преди края Лестър стигна до победата след автогол на Айосе Перес, който се опита да изчисти топката от крака на Шинджи Оказаки, но я прати в собствената си врата за крайното 2:3.
Лестър е на осмо място с актив от 23 точки. Нюкасъл е 15-и с 15 пункта. За "свраките" това бе трета поредна домакинска загуба.